تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

کارگاه های آموزشی کنگره 60

   
  سومین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه"حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری، مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است؟" با استادی کمک راهنمای محترم آقای"شاهرخ دادخواه" و نگهبانی موقت "آقای عباس مصطفایی"و دبیری موقت "آقای مجید کرمی"  در روز پنج شنبه مورخ  1395/04/17 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

   
  متن سخنان استاد:

  خداوند را شکر و سپاس که بار دیگر این جایگاه خدمتی را تجربه می کنم. حرمت کنگره 60 و بخشی از نوشتارهای کنگره که دو مرتبه در جلسات خوانده می شود، این نشان از اهمیت این موضوعات دارد. در هر مملکتی ، هر کشوری قوانین خاص آن کشور حکم فرماست. وقتی مردم به قوانین احترام می گذارند، یعنی حریم را پذیرفته اند. در کشور ما قوانین خاص به خودش حاکم است که ممکن است در کشور های دیگر قوانین، به اینصورت نباشد. البته تفاوت در جزئیات وجود دارد، بلکه در کلیات تفاوتی مشاهده نمی شود. در ابعاد کوچکتر هم همین اتفاق می افتد .در جامعه هم یکسری قوانین و حرمتها وجود دارد که نباید از آن حریم ها عبور کرد. مثلاً عبور از چراغ قرمز که در همه جای دنیا به همین صورت است. در کشور ما مسئله حجاب هست، ولی در اروپا نیست. پس قوانین خاص هر جایی، لزوماً در همان جا قابل اجراست و بعد در ابعاد کوچکتر برای سازمانها، ارگانها و ادارات قوانینی وجود دارد. در شرکتی قوانین خاص به خود اجرا می شود که در شرکت دیگر، قوانین به گونه ای دیگر است و اجرا می شود.

  در NGO  ها هم همین موضوع صادق است .NGO  ها سازمان ها یا تشکیلات مردمی، غیر دولتی و غیر سیاسی هستند که با هزینه خود به فعالیت شان ادامه می دهند. کنگره 60 هم یک NGO، تشکیلات مردمی است. دلیل نمیشود که همه NGO ها قوانین یکسان داشته باشند. من قبل از ورود به کنگره، در NGO های دیگر هم بوده ام، این شرایط و حرمت هایی که در اول جلسه خوانده شد، اصلاً در آنها حاکم نبود و رعایت نمی شد. در کنگره کسی از الفاظ ناشایست استفاده نمی کند، ولی در NGO های دیگر دیده ایم که این اتفاق افتاده است. در کنگره بدون اجازه صحبت نمی کنیم، کلام کسی را قطع نمی کنیم، دروغ نمی گوییم، از کسی پول نمی گیریم، به کسی پول قرض نمی دهیم، تحت هر عنوانی (قرض یا وام )، این موارد حرمت کنگره 60 است، یعنی این موارد حریم را برای ما حفظ می کند.

  من در سفر اول به یکی از هم لژیونی هایم پول قرض دادم و با وجود تذکر راهنما، بر عدم انجام این کار، باعث شدم که آن فرد به دلیل ناتوانی در باز پرداخت بدهی خود، دیگر به کنگره نیاید و امروز میفهمم که چه اشتباه بزرگی مرتکب شده بودم. وجود این حرمت ها به دلیل تجربه 18-17 سال فعالیت کنگره 60 است، که با عدم رعایت یکی از این حرمت ها باعث دوری و جدایی خود یا شخص دیگری از کنگره می شویم. یک فرد از درمان اعتیاد و در پیامد آن یک خانواده از نجات و  رهایی از اعتیاد باز می ماند، پس دقت کنیم. از لوازم شخصی خودمان مراقبت کنیم، کسی که نمی تواند از موبایل، کیف و لوازم شخصی خود مراقبت کند، چگونه می تواند ار زندگی شخصی خود مراقبت نماید؟ این سوالی است که در حرمت کنگره آمده است و خوانده می شود. ما آمده ایم به اینجا تا بتوانیم از زندگی خود مراقبت کنیم. حرمت های کنگره 60 درس زندگی است، این موارد وقتی در خارج از کنگره هم رعایت شود، می بینیم که زندگی با آرامشی را تجربه می کنیم و زندگی به مراتب بهتری داریم.

  امیدوارم دوستان در مشارکت ها، با بیان تجربیات خود کمکی باشند برای دیگر دوستان، تا دگر بار دچار همان مسائل و مشکلات نگردند. متشکرم.

   

   
   
   

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کنگره ,قوانین ,حرمت ,زندگی ,کشور ,مراقبت ,حرمت کنگره ,لوازم شخصی ,وجود دارد ,موقت  آقای ,آموزشی کنگره ,
  کارگاه های آموزشی کنگره 60

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر